0
shortlogoخانه حساب کاربری سبد خرید0

قیمت و خرید قهوه دارک روست

فیلتر ها

مرتب سازی بر اساس

رنج قیمتی

فیلتر محصولات

مرتب سازی بر اساس

رنج قیمتی

فیلتر محصولات

قهوه ایتالین روست، یادآور طعم تلخ قهوه

نوشیدن یک فنجان قهوه گرم مرهمی بر خستگی‌ ها و استرس‌ های روزانه است. رشد و تحول صنعت قهوه در دو دهه اخیر موجب پیدایش انواع رست برای قهوه شده است. به طور کلی دانه‌ های قهوه پس از برداشت، به برشته کاری نیاز دارند تا عطر و طعم واقعی خود را به دست آورند. دما و زمان برای برشته شدن قهوه دو عامل کلیدی و مهم هستند. دارک روست ( که به ایتالین روست هم معروف است)، یکی از انواع درجات برشته شدن دانه‌ های قهوه است که بیشتر در تهیه قهوه‌ های اسپرسو مورد استفاده قرار می‌ گیرد.
دانه‌ های این نوع قهوه مدت زمان بیشتری در معرض دماهای بالا قرار می‌ گیرند و بیشترین تغییر رنگ را خواهند داشت. به همین دلیل قهوه دارک رست نسبت به مدیوم روست و لایت روست، رنگ تیره‌ تر و عطر و طعم تلخ‌ تری دارد. در این نوشتار قصد داریم اطلاعات جامع و کاملی درباره قهوه دارک رست در اختیار شما قرار دهیم تا قبل از خرید قهوه دلکینی، شناخت بهتری از قهوه دارک روست داشته باشید. پس با ما همراه باشید.

قهوه ایتالین روست (مدیوم-دارک) چیست؟

طعم و مزه قهوه ایتالین روست مدیون بو دادن یا رست کردن دانه‌ های آن است. رست کردن قهوه‌ ها تاثیر بسیار زیادی بر طعم و مزه آن ها خواهد داشت. به طوری که درجه برشته یا رست کردن دانه‌ های قهوه می‌ تواند تاثیر بسیار زیادی بر رایحه و عطر آن داشته باشد. بنابراین فرایند بو دادن دانه‌ های قهوه بسیار حائز اهمیت است.
باید توجه داشت که با افزایش میزان روست دانه‌ قهوه، کافئین موجود در آن کاهش یافته و تلخی آن بیشتر می‌ شود. بنابراین می‌ توان گفت در قهوه دارک رست مقادیر کمتری کافئین وجود داشته و میزان تلخی آن به بیشترین حد خود می‌ رسد.

تفاوت‌ قهوه‌ دارک روست با قهوه‌ های لایت رست و مدیوم روست و ایتالین روست

برشته کردن دانه‌ های قهوه معمولا 4 درجه مختلف دارد که این درجه ها به ترتیب شامل دارک رست، ایتالین روست مدیوم رست و لایت رست می‌ باشد. میزان برشتگی دارک رست از دیگر انواع رست قهوه بیشتر بوده و رنگ آن تیره‌ تر است. تفاوت میان این دانه‌ های قهوه علاوه بر طعم، به وزن آن ها نیز برمی‌ گردد. وزن دانه‌ های دارک نسبت به لایت کمتر می‌ باشد.

  • قهوه دارک روست تیره‌ترین و تلخ‌ترین نوع برشته کردن قهوه است و خواص اصلی خود را حین فرآیند برشته کاری از دست می‌دهد.
  • قهوه ایتالین روست ( مدیوم-دارک روست)، ضمن حفظ خواص موجود در قهوه طعم تلخ مورد نیاز تلخ پسندان رو برآورده می‌کند.
  • قهوه مدیوم روست، این روست پرطرفدارترین و متعادل‌ترین روست قهوه است و خصوصیات طعمی و رایحه قهوه را بخوبی نمایان می‌کند.
  • قهوه لایت روست: در این روست، خصوصیات طعمی قهوه بصورت کامل احساس نمی‌شود. لذا این درجه از روست کم‌طرفدار است.

انواع نژاد قهوه ایتالین روست

عربیکا و روبوستا دو گونه از پرطرفدارترین گونه‌های قهوه هستند. قهوه عربیکا به دلیل طعم ملایم‌تر و شیرین‌تر و روبوستا برای طعم تند و قوی‌اش شناخته شده است. اما این همه ماجرا نیست! عوامل بسیار دیگری مانند میزان کافئین تا شرایط رشد و روش‌های کشت وجود دارد که این دو نوع دانه قهوه را متمایز می‌کند که می‌تواند بر ترجیح شما تأثیر بگذارد و در تصمیم‌گیری آگاهانه در هنگام انتخاب قهوه مورد نظرتان کمک کند.

میزان کافئین قهوه ایتالین روست

بسیاری از افراد قهوه را به دلیل کافئین موجود در آن به عنوان یک نوشیدنی روزانه مصرف می‌ کنند. زیرا کافئین به عنوان یک ماده محرک می‌ تواند بر روی مغز تاثیر گذاشته و میزان تمرکز روزانه را افزایش دهد. از طرف دیگر کافئین موجود در قهوه می‌ تواند روند بروز آلزایمر را کند کرده و از بروز آن پیشگیری نماید.
بسیاری از افراد گمان می‌ کنند که قهوه دارک رست به دلیل مدت زمان بیشتری که برای برشته شدن آن در نظر گرفته می‌ شود، کافئین بیشتری نیز دارد. باید بگوییم این موضوع اشتباه است. کافئین یکی از ترکیبات تشکیل دهنده قهوه است. بنابراین نمی‌ توان با برشته کردن آن مقادیر کافئین را افزایش داد. میزان کافئین انواع قهوه‌ ها به نحوه دم آوری و مقدار دانه های استفاده شده بستگی دارد.
درنهایت یادآور می‌شویم که کافئین قهوه ایتالین روست از مدیوم روست کمتر است.

قیمت قهوه ایتالین روست

قیمت قهوه نیز مانند سایر محصولات کشاورزی، به میزان عرضه و تقاضا بستگی دارد. بنابراین قیمت قهوه با در نظر گرفتن منطقه کشت، شیوه برداشت، نوع فرآوری و کیفیت آن متفاوت است. قهوه عربیکا و روبوستا دو نژاد محبوب و پرفروش از قهوه هستند که به طور کلی قیمت قهوه عربیکا ایتالین روست، نسبت به قهوه روبوستا ایتالین روست بیشتر است. همچنین در قهوه ترکیبی ( میکس عربیکا و روبوستا) نیز هرچه درصد عربیکای ترکیب بیشتر باشد، طبیعتا محصول قیمت بیشتری دارد.