0
shortlogoخانه حساب کاربری سبد خرید0

سوالات متداول

به طور کلی تخصص ما تولید و برشته‌کاری قهوه های پرکافئین و سوپرکافئین است،قهوه اسکلت تحت لیسانس بونز ایران انواع لاین های پرکافئین و قهوه های رایحه دار را عرضه می کند،برخی از ویژگی های قهوه اسکلت عبارتند از:

طعم دانه عربیکا معمولاً به ترشی می‌زند وطعم دانه های روبوستا به تلخی.
دانه‌ های عربیکا گرانتر از دانه‌های روبوستا هستند.
دانه های عربیکا عطر و بوی بیشتری دارند.
دانه‌های روبوستا کافئین بیشتری دارند.

رُست به معنای بو دادن یا برشته کردن است،روند و تکنیک بو دادن دانه‌های قهوه در بدست آمدن یک فنجان قهوه خوش‌طعم بسیار موثر است و خصوصیات ظاهری و تکسچر طعم نوشیدنی قهوه حاصل این فرآیند است. در روند بو دادن قهوه دانه سبز یا شیری رنگ قهوه به دانه‌ای قهوه‌ای یا شکلاتی رنگ تبدیل می‌شود و بخشی از ترشی، بو و کافئین موجود در آن از بین می‌رود اما حرارت وارده در این پروسه به شکل گیری و آزاد شدن ترکیبات آروماتیک در محصول نهایی کمک می کند که حاصل آن رایحه بی نظیر قهوه است. در نهایت دانه‌ ها صاف‌تر و حدود دو برابر بزرگتر و شیرین‌تر و دارای ته مزه ای تلخ می شوند.

ترکیبی از دو یا چند قهوه که از خاستگاه، مزرعه، زیرگونه، پروسس یا رُست متفاوتی برخوردارند.

نوشیدنی‌ای است با حجم ۲۵ تا ۳۵ میلی‌لیتر که با ۷ تا ۹ گرم قهوه‌ی آسیاب شده (۱۴ تا ۱۸ گرم برای دابل) از گذشت آب مناسب با دمای ۱۹۵ تا ۲۰۵ درجه‌ی فارنهایت

( ۹۲ تا ۹۶ درجه‌ی سانتیگراد) و فشار ۹ تا ۱۰ اتمسفر بر سطح قهوه به گونه‌ای که زمان تهیه‌ی آن بین ۲۰ تا ۳۰ ثانیه باشد، تهیه می‌شود.

کیفیتی که توسط دستگاه بویایی و از لحظه‌ی برخورد آب با قهوه قابل تشخیص است. آروما تنها حامل جنبه‌ی بویایی نیست بلکه طعم نیز در آن دخیل است. بسیاری از طعم‌ها تنها توسط

همراهی دستگاه بویایی با دستگاه چشایی از طریق دریافت آروما امکان پذیر است. برای نمونه برخی از آروماهای معمول قهوه عبارتند از Chocolaty, Fruity, Floral, Herbal.