0
shortlogoخانه حساب کاربری سبد خرید0

قیمت و خرید انواع دانه قهوه

فیلتر ها

مرتب سازی بر اساس

رنج قیمتی

فیلتر محصولات

مرتب سازی بر اساس

رنج قیمتی

فیلتر محصولات

فراتر از یک نوشیدنی

قهوه چیزی بیش از یک نوشیدنی است، قهوه برای بسیاری از مردم شروع زندگی است. فرقی ندارد که عاشق سرسخت قهوه باشید یا یک علاقه معمولی نسبت به قهوه دارید، در هر صورت اهمیت قهوه در زندگی را نمی‌توان انکار کرد. خرید دانه قهوه بهترین انتخاب برای تهیه قهوه می‌باشد چون دانه قهوه می‌تواند تمام عطر و طعم را با کیفیت بالایی حفظ کند و  شما درست قبل از عصاره‌گیری آن را آسیاب می‌کنید و به همین دلیل یک فنجان غنی و بی‌نقص خواهید داشت.
قهوه برای بسیاری از افراد مهم است زیرا به آنها کمک می‌کند تا هوشیار و متمرکز بمانند، حتی قهوه را می‌توان به عنوان یک نوشیدنی اجتماعی در نظر گرفت بنابراین بسیار مهم است که هنگام خرید دان قهوه، باکیفیت‌ترین آن را تهیه کنید و لذت ببرید.
وقتی نوبت به خرید قهوه می رسد، معمولاً دو گزینه وجود دارد که شامل قهوه آسیاب شده و دانه‌ کامل قهوه می‌شوند. شاید قهوه آسیاب شده راحت‌تر باشد اما چندین نکته کلیدی وجود دارد که باعث می‍شود خرید دانه قهوه برتری داشته باشد.

هر نوع عصاره‌گیری با خرید دانه قهوه

وقتی شما دانه‌های کامل قهوه را می‌خرید، این اختیار را دارید که دانه‌های قهوه را متناسب با روش عصاره‌گیری دلخواه خود آسیاب کنید، به این ترتیب محدود به یک روش دم‌آوری خاص نخواهید بود. برای مثال ممکن است افرادی در خانه شما قهوه اسپرسو را بپسندند و عده دیگر قهوه ترک را ترجیح دهند؛ در صورت وجود دانه قهوه کامل شما می‌توانید قهوه را هم برای اسپرسو هم برای قهوه ترک آسیاب کنید و نیازی نیست چندین مدل قهوه آسیاب شده مختلف بگیرید.

آسیاب کردن دانه قهوه

عطر و طعم بیشتر با خرید دانه قهوه

عطرهای رایج قهوه شامل نت‌های مرکبات، انواع توت‌ها، گل‌ها، کارامل، شکلات، آجیل و ادویه‌ها می‌شود. وجود نت‌های تازه و خاص و دلچسب، می‌توانند نشان‌دهنده یک قهوه خوب و باکیفیت باشند. دانه قهوه به طور کلی نت ها را در خود حفظ می‌کند. معمولا زمانی که دان قهوه آسیاب می‌شود و برای مدت طولانی باقی بماند مقداری از این عطر و طعم کمتر می‌شود، بنابراین بهتر است دان قهوه تهیه کنید و دقیقا قبل از عصاره گیری آسیاب را خودتان انجام دهید تا قهوه با کیفیتی را تجربه کنید.

حفظ تازگی و کیفیت دانه قهوه

دانه‌های قهوه برای مدت طولانی‌تری نسبت به قهوه آسیاب شده تازه‌تر می‌مانند. هنگامی که قهوه آسیاب می‌شود، به دلیل قرار گرفتن در معرض هوا و رطوبت شروع به از دست دادن طعم و عطر می‌کند. اما در دانه قهوه، روغن‌ها و طعم‌ها در داخل دانه‌ها محبوس می‌شوند تا زمانی که آنها آسیاب شوند و منجر به یک فنجان قهوه غنی و خوش طعم شوند. به همین دلیل دانه‌های قهوه ماندگاری طولانی‌تری دارند و می‌توان آنها را برای مدت طولانی‌تری تازه نگه داشت.

انواع دانه قهوه

عربیکا و روبوستا دو گونه از پرطرفدارترین گونه‌های قهوه هستند. عربیکا به دلیل طعم ملایم‌تر و شیرین‌تر و روبوستا برای طعم تند و قوی‌اش شناخته شده است. اما این همه ماجرا نیست! عوامل بسیار دیگری مانند میزان کافئین تا شرایط رشد و روش‌های کشت وجود دارد که این دو نوع دانه قهوه را متمایز می‌کند که می‌تواند بر ترجیح شما تأثیر بگذارد و در تصمیم‌گیری آگاهانه در هنگام انتخاب قهوه مورد نظرتان کمک کند. بنابراین، بیایید عمیق‌تر به دنیای دانه‌های قهوه عربیکا و روبوستا بپردازیم و ویژگی‌های متمایز آن‌ها را بررسی کنیم.

تفاوت دانه عربیکا و روبوستا

طعم دانه قهوه عربیکا و دانه روبوستا

وقتی صحبت از طعم به میان می آید، قهوه عربیکا اغلب به عنوان ملایم و شیرین توصیف می شود، در حالی که قهوه روبوستا دارای طعمی پررنگ و قوی است. یکی از عوامل مهم این تفاوت در طعم، میزان قند و چربی آنهاست. قهوه عربیکا حاوی تقریباً 60 درصد چربی بیشتر و دو برابر غلظت قند نسبت به روبوستا است که در نتیجه طعم شیرین و نرم‌تری دارد. از سوی دیگر، روبوستا قند و چربی کمی دارد(+) و طعم غنی‌تر خود را مدیون غلظت بالاتر اسید کلروژنیک یا همان آنتی اکسیدان موجود در قهوه است.

میزان کافئین دانه قهوه عربیکا و دانه روبوستا

کافئین یکی از اجزای مهم قهوه است که انرژی مورد نیاز را به ما می‌دهد. قهوه روبوستا تقریباً دو برابر عربیکا کافئین دارد که آن را  انتخابی محبوب برای کسانی ست که می خواهند انرژی بیشتری دریافت کنند. در هر حال باید بدانید که کافئین بیشتر به معنای طعم تلخ‌تر است و البته امکان دارد برای همه دوستداران قهوه جذاب نباشد.

شرایط رشد و کشت

قهوه عربیکا یک گیاه حساس است که به شرایط رشد خاصی مانند ارتفاعات بالا و آب و هوای نیمه گرمسیری نیاز دارد. در مقابل، قهوه روبوستا می‌تواند در طیف وسیعی از ارتفاعات و دماها رشد کند و کمتر به حشرات حساس است. علاوه بر این، قهوه روبوستا را می‌توان به یکباره با کشیدن کل شاخه یا با استفاده از ماشین برداشت کرد، اما هر گیلاس عربیکا را باید دستچین کرد زیرا در زمان‌های مختلف رسیده می‌شوند.

قیمت دانه قهوه

قیمت قهوه روبوستا به طور کلی ارزان‌تر از دانه عربیکا است و آن را به انتخابی محبوب تبدیل کرده است. از آنجایی که روبوستا راحت‌تر رشد می‌کند، به کاهش هزینه‌های کشاورزان کمک می‌کند. با این حال، قیمت پایین‌تر لزوماً به معنای کیفیت پایین‌تر نیست و بسیاری از علاقه‌مندان به قهوه، روبوستا را به دلیل طعم جسورانه و میزان کافئین بالا دوست دارند.

خرید دانه قهوه دلکینی

خرید دانه قهوه از فروشگاه قهوه دلکینی

عربیکا و روبوستا دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود هستند که بر طعم، محتوای کافئین، قیمت قهوه و شرایط رشد آنها تأثیر می‌گذارد، اما در نهایت به سلیقه شما بستگی دارد. می‌توانید یک عربیکای شیرین را ترجیح دهید یا یک روبوستای جسورانه و قوی، اما گزینه دیگری هم وجود دارد که آن قهوه‌های ترکیبی است. شما میتوانید ترکیب عربیکا و روبوستا به مقدارهای مختلف را در فروشگاه اینترنتی کارخانه قهوه دلکینی ببینید و نزدیکترین به ذائقه خود را انتخاب کنید.