0
shortlogoخانه حساب کاربری سبد خرید0

قهوه 100 درصد عربیکا

فیلتر ها

مرتب سازی بر اساس

رنج قیمتی

فیلتر محصولات

مرتب سازی بر اساس

رنج قیمتی

فیلتر محصولات

بیش از صد گونه مختلف قهوه وجود دارد، اما عربیکا نزدیک به 70 درصد بازار را تشکیل می‌دهد. وقتی روی بسته بندی یک قهوه، لیبل "قهوه 100 عربیکا" زده می‌شود به این معناست که تمامی دانه‌های این بسته قهوه صد درصد عربیکا هستند و هیچ گونه قهوه دیگری در آن وجود ندارد. قطعا اصلی‌ترین دلیل نوشیدن قهوه طعم و رایحه آن است و بسیاری از متخصصان، قهوه 100% عربیکا را طعم اصیل قهوه می‌دانند.
قهوه عربیکا در کشورهای مختلفی کشت می‌شود که در نهایت آب و هوا، محیط کشت، نوع فرآوری و حتی نوع مراقبت مزرعه‌دار باعث می‌شود تا قهوه‌ها در مناطق متفاوت، ویژگی‌های منحصر به فرد خود را داشته باشند، اگرچه که به طور کلی همه آنها در بسیاری از موارد مشخصات یکسان و نزدیکی دارند. اگر قصد خرید قهوه 100 عربیکا را دارید، با ما همراه باشید تا انتخاب مناسب‌تری داشته باشید و بیشتر از قهوه خود لذت ببرید.

تفاوت قهوه سینگل اوریجین، قهوه اسپشیالیتی و قهوه ترکیبی

دانه‌های عربیکا دارای مشخصات نسبتا یکسان و نزدیکی هستند اما با توجه عوامل تاثیرگذار در کشت و فرآوری، ممکن است بعضی از مشخصه‌ها در آنها کم‌تر یا بیشتر باشد و همین باعث تفاوت آنها شود؛ مثلا ممکن است که اسیدیته قهوه عربیکا یک منطقه بیشتر از مناطق دیگر باشد و یا طعم و عطر عربیکا یک منطقه غنی‌تر از عربیکا مناطق دیگر باشد.
به طور کلی قهوه‌های اسپشیالیتی، از دانه‌های عربیکا هستند. قهوه‌ها بر اساس شاخص‌های تعریف‌شده‌ای توسط متخصصان رده‎‌بندی می‌شوند و حداکثر نمره 100 دریافت می‌کنند. زمانی که نمره قهوه بالای 80 باشد، به آن قهوه اسپشیال یا اسپشیالیتی می‌گویند.
دانه‌های هر منطقه مشخصات خاص خود را دارند اما اگر دانه‌های عربیکا استفاده شده همگی از یک منطقه باشند، از آنها با عنوان سینگل اورجین یا تک خاستگاه نام برده می‌شود که طعم و عطری خاص و غنی دارد.
زمانی‌ که دانه قهوه عربیکا چند منطقه مختلف با هم ترکیب شود، به آن قهوه بِلِند 100% عربیکا یا قهوه ترکیبی صد عربیکا گفته می‌شود که پیچیدگی و ظرافت‌های طعمی خاص خود را دارد.

پودر یا دانه قهوه 100 عربیکا، انتخاب مناسب من

 تعیین‌کننده‌ترین موردی که مشخص می‌کند باید پودر یا دانه قهوه را خریداری کنید، قطعا دستگاه آسیاب است.
دانه قهوه صد عربیکا برای شما انتخاب بهتری است، اگر که دستگاه آسیاب دارید؛ چرا که می‌توانید درست قبل از عصاره‌گیری قهوه را متناسب با هر ابزاری که می‌خواهید آسیاب کنید. همانطور که می‌دانید درجه آسیاب برای هر نوع قهوه مانند اسپرسو، قهوه ترک، فرانسه و… متفاوت می‌باشد. خرید دانه قهوه 100 عربیکا به شما این امکان را می‌دهد تا با هر کدام از ابزارها که تمایل دارید قهوه را آماده کنید. جدا از این مورد، به طور کلی دانه قهوه عطر و طعم بهتر و قوی‌تری را به شما ارائه می‌دهد و فنجان شما را جذاب‌تر و دوست‌داشتنی‌تر می‌کند.
اگر دستگاه آسیاب ندارید، از پودر قهوه صد عربیکا استفاده کنید تا به راحتی و به سرعت یک فنجان قهوه خوش‌طعم و عطر را آماده کنید. یکی از مزیت‌های مهم پودر قهوه این است که دو مرحله شما را در دم‌آوری قهوه جلو می‌اندازد و دیگر نیازی به اندازه‌گیری و آسیاب قهوه ندارید و مستقیم سراغ دستگاه اسپرسو یا موکاپات خود می‌روید. پودر قهوه برای ابزارهایی همچون اسپرسوساز و موکاپات آسیاب شده‌اند بنابراین برای افرادی مناسب است که معمولا از این دو ابزار برای عصاره‌گیری استفاده می‌کنند. درصورتی هم که ابزار دم‌آوری شما فرنچ‌پرس است، می‌توانید پودر قهوه فرانسه دلکینی را انتخاب کنید.

تفاوت دانه و پودر قهوه 100 عربیکا

انواع درجه روست قهوه صد عربیکا

برشته کاری یا روست قهوه درجات مختلفی دارد و یکی از تعیین‌کننده‌ترین مراحل تولید قهوه محسوب می‌شود. 4 درجه برشته‌کاری قهوه شامل روست لایت، روست مدیوم، ایتالین روست و روست دارک می‌شود. هر کدام از این درجات بر طعم و سایر مشخصات قهوه مانند میزان اسیدیته و بادی تاثیرگذار هستند.
فروشگاه خرید قهوه دلکینی، 2 درجه روست مدیوم و ایتالین روست را در نظر گرفته است که از متعادل‌ترین و باثبات‌ترین درجات روست هستند؛ این نوع رروست‌ها منجر به حفظ مشخصات طعمی و ویژگی‌های منحصر به فرد هر قهوه می‌شوند و از نظر بیشتر عاشقان قهوه، مناسب و دوست‌داشتنی هستند.
مدیوم روست: با این درجه رروست، ما قهوه‌ای بالانس و متعادل خواهیم داشت. 
ایتالین روست: درجه برشته‌کاری ایتالین روست، چیزی بین مدیوم و دارک قرار دارد.

انواع روست قهوه 100% عربیکا دلکینی

دم‌افزارهای مناسب عصاره‌گیری قهوه 100 عربیکا 

قهوه صد عربیکا آنقدر عطر و رایحه قوی دارد که با هر دم‌افزاری باز هم اصالت خود را به رخ خواهید کشید.
به طور کلی دم‌افزارهایی که در آنها از روش غوطه‌وری در آب استفاده می‌شود، بهتر می‌توانند عطر و طعم قهوه را حفظ کنند و تجربه واقعی‌تری را برای شما به وجود بیاورند، ابزارهایی مانند کمکس، اروپرس، فرنچ پرس، v60 و کلور، از روش غوطه‌وری بهره می‌برند و از بهترین انتخاب‌ها برای عصاره‌گیری قهوه 100 عربیکا می‌باشند؛ به ویژه اگر قهوه ما از نوع سینگل اورجین باشد.
دم‌افزارهای دیگری هستند که از روش فشرده‌سازی استفاده می‌کنند و بیشتر مناسب قهوه‌های ترکیبی می‌باشند. این ابزارها شامل دستگاه اسپرسوساز و موکاپات می‌شوند. در این روش معمولا قهوه‌ای غلیظ و فوم‌دار خواهیم داشت. بهتر است هنگام خرید قهوه، دم‌افزارهای در دسترس و علاقه خود را در نظر داشته باشید تا محصول مناسب را تهیه کنید.

دم افزارهای مناسب عصاره گیری قهوه 100 درصد عربیکا

رایحه و طعم‌یادهای قهوه صد عربیکا

اصلی‌ترین مشخصه قهوه‌های عربیکا، طعم و عطر غنی و قوی برای دلبری کردن است. شیرینی ملایم و ترشی بیشترین طعمی است که در کام خود حس می‌کنید. قهوه عربیکا دارای نت‌های طعمی آجیلی، شکلاتی، میوه‌ای و کاراملی است.
سینگل اورجین: قهوه‌های تک خاستگاه که همگی متعلق به یک مکان خاص هستند، دارای مشخصه‌های طعمی قوی و خاصی هستند و به شما اجازه می‌دهند تا به راحتی تفاوت طعم و عطر قهوه‌ در مناطق مختلف حس کنید.
قهوه‌ ترکیبی: افراد متخصص با شناخت و آگاهی از مشخصات قهوه عربیکا هر منطقه و نحوه انتخاب آنها برای ترکیب با یکدیگر، اقدام به ترکیب دانه‌های قهوه عربیکا می‌کنند. آنها با در نظر گرفتن سلایق مختلف، قهوه‌ها را از مناطق متفاوت انتخاب می‌کنند تا بر یک مشخصه خاص تاکید کنند یا طعمی متعادل و بالانس ایجاد کنند.

رایحه و طعم یادهای قهوه 100 درصد عربیکا

میزان کافئین قهوه 100% عربیکا

تعادل و ملایمت راه و روشی است که دانه‌های قهوه عربیکا در پیش گرفته‌اند! میزان کافئین عربیکا نیز متعادل است. عربیکا به دلیل برخورداری از کافئین ملایم و طعم پیچیده و قوی طرفداران زیادی دارد.

زمان مناسب نوشیدن قهوه صد عربیکا

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه صد عربیکا به عواملی همچون ترجیحات فردی، سبک زندگی و میزان تحمل کافئین هر فرد بستگی دارد و زمان مشخصی را نمی‌توان برای همه مناسب دانست. اما به طور کلی میتوان نوشیدن قهوه‌ای که به طور 100 درصد از دانه‌های عربیکا تشکیل شده است را در زمانهای مختلف این گونه توصیف کرد:

  • صبح: شروع یک روز شیرین با طعم‌های ملایم و ظریف، بدون تلخی
  • ظهر: یک گزینه عالی برای تجدید انرژی در محل کار یا خانه
  • عصر: مناسب دورهمی‌ و اجتماع‌های دوستانه با کافئین ملایم
  • شب: برای افرادی که کافئین ملایم خواب آنها را بر هم نمی‌زند و حساسیت بالایی ندارند.

خرید قهوه 100 عربیکا دلکینی

شاید تصور کنید آن لبخندی که بعد از نوشیدن اولین جرعه روی لب‌هایتان می‌نشیند، تنها به این دلیل است که قهوه به طور کلی نوشیدنی خوشمزه و دوست داشتنی است؛ اما واقعیت این است که عوامل زیادی از کشت و رشد گرفته تا روست و بسته‌بندی در طعم و رایحه قهوه اثر دارند و تعیین می‌کنند که شما بعد از نوشیدن آن رضایت داشته باشید یا خیر. قهوه دلکینی از اولین مرحله (انتخاب دانه سبز) تا آخرین مرحله (توزیع و پخش)، بهترین متخصصان و به‌روزترین تجهیزات و تکنولوژی را در کنار خود دارد که نتیجه آن قهوه و نوشیدنی‌های باکیفیتی است که لبخند را روی لب‌های شما می‌نشاند.

پودر قهوه فرانسه

(4.7)
ناموجود